Aplikacje na telefon przydatne podczas podróży kamperem

Aplikacje na telefon przydatne podczas podróży kamperem

Google Maps

Z Google Maps korzystamy codziennie. Na mapie ustawiamy miejsce docelowe i to GPS dostępny w tej aplikacji prowadzi nas do celu. Najważniejszymi cechami Google Maps jest łatwość i intuicyjność w korzystaniu, możliwość ustawienia dróg niepłatnych, bądź najszybszych. Aplikacja ta „widzi” co dzieje się na drogach w czasie rzeczywistym, zaproponuje nam trasę alternatywną, jeśli okaże się, że gdzieś jest korek. Może ona prowadzić nas głosem, tzn. mówiąc kiedy mamy skręcić, można tę funkcję wyłączyć. Oprócz dalekich tras sprawdza się także podczas zwiedzania. Jeśli do celu wybieramy się pieszo, lub rowerem, wystarczy wybrać takie ustawienie, a aplikacja pokaże nam możliwe drogi.
Pamiętajmy przy wyjeździe za granicę aby trasę ściągnąć do offline !

ACSI Campings Europa

Znajdź swój idealny kemping szybko i łatwo, nawet w podróży. Z aplikacji ACSI Campings Europa można korzystać w trybie online i offline na smartfonie lub tablecie. Który z 9.500 kempingów i 9.000 stanowisk dla kamperów.

Polska Federacja Campingu i Caravaningu – jest członkiem Międzynarodowej Federacji Campingu i Caravaningu i zrzesza turystów indywidualnych i campingi. Jesteśmy członkiem PFCC i posiadamy legitymację uprawniającą do pierwszeństwa w otrzymaniu miejsca i do zniżek na polskich campingach.

Wykaz obiektów udzielających zniżek: http://pfcc.eu/pol/main.php?nazwa=b.c.znizki#A

 

Park 4 Night

Jest to najpopularniejsza aplikacja do wyszukiwania miejsc noclegów. Pokazuje parkingi płatne i darmowe, campingi oraz miejsca w naturze. Użytkownicy ją współtworzą, dodając punkty w których się zatrzymali, bądź spędzili noc i tworzą opisy oraz informacje o udogodnieniach takich jak toalety, prysznice itp. Kolejni użytkownicy mają możliwość ocenienia go i pozostawienia komentarza.  Istnieje kilka opcji wynajdywania noclegów: można korzystać z mapy, lub można włączyć widok listy, który pokaże nam spis miejscówek od najbliższej do najdalszej. Z Park4Night, po wybraniu interesującego nas miejsca możemy bezpośrednio przełączyć się na mapę do geolokalizacji. W aplikacji znajdziemy też punkty w których można zrzucić wodę szarą, oraz napełnić czystą. Minusem Park4Night jest to, iż nie jest dostępna w polskiej wersji językowej.

 

iCamp

to portal i aplikacja na iOS i Android dla wszystkich fanów karawaningu. Znajdziecie tutaj miejscówki na dziko, kempingi w Europie, porady, artykuły, konkursy z nagrodami i wiele więcej! Tylko u nas znajdziecie ponad 10.000 unikalnych miejscówek, które możecie filtrować wedle potrzeb dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań technicznych. Miejscówki na dziko z dostępem do wody i ogniskiem czy też luksusowe kempingi na Chorwacji z animacjami dla dzieci i prądem w parceli.

Zbyszek
Author: Zbyszek